Marka kosmetyków na sprzedaż - sprzedamy@kolagen-ntc.pl
Logowanie do serwisu

Zarejestruj się

Dla posiadających konto:
- darmowa wysyłka,
- dostęp do historii zakupów,
- bieżący podgląd statusu zamówień

ZAREJESTRUJ SIĘ  

Login
Hasło
 

Zapomniałem hasła

Czym jest kolagen

Kolagen to najważniejsze białko strukturalne w organizmie człowieka. Obecnie znamy 29 typów kolagenu, występujących w różnych częściach ciała. Większość typów kolagenów należy do grupy białek włóknistych, co oznacza że tworzą siatki kolagenowe. Najbardziej powszechny jest kolagen typu I, obecny w skórze, ścięgnach, kościach, rogówce, płucach i naczyniach krwionośnych.

 

Kolagen nie tylko jest jednym z podstawowych budulców narządów, ale przede wszystkim zapewnia im odpowiednie właściwości mechaniczne. Największe ilości kolagenu w ciele człowieka występują w skórze, w której stanowi ok. 70% wszystkich białek, w konsekwencji czego właśnie on odpowiedzialny za  zdrowie  naszej skóry.

 

Rola kolagenu w organizmie

Skóra jest jednym z najważniejszych narządów w naszym organizmie. Następujące procesy fizjologiczne jak dojrzewanie, poród oraz przemiany hormonalne prowadzą do zmian objętości oraz struktury skóry, odpowiedzialnych za jej kondycję i wygląd. Oprócz tego skóra chroni nasze ciało przed czynnikami zewnętrznymi, przez co jest najbardziej narażona na uszkodzenia. 

Za strukturę skóry w największym stopniu odpowiadają włókna kolagenowe, tworzące matrycę, w którą wbudowane są inne składniki aktywne – takie jak melanina czy kwas hialuronowy. 

Włókna kolagenowe podlegają ciągłym zmianom w naszym organizmie. Wraz z wiekiem stają się słabsze oraz bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, a także przemiany chemiczne, co prowadzi do osłabienia naszej skóry. Po 25 roku życia procesy syntezy kolagenu stają się coraz wolniejsze i zaczyna brakować go w organizmie człowieka, a te pierwsze ubytki są najbardziej widoczne na skórze. 

Dlatego w walce z procesami starzenia się należy zadbać przede wszystkim o odpowiednią ilość kolagenu w skórze.

 

  wstecz

 
 

© 2017 KOLAGEN NTC
Projekt i realizacja KAMPEKI