Marka kosmetyków na sprzedaż - sprzedamy@kolagen-ntc.pl
Logowanie do serwisu

Zarejestruj się

Dla posiadających konto:
- darmowa wysyłka,
- dostęp do historii zakupów,
- bieżący podgląd statusu zamówień

ZAREJESTRUJ SIĘ  

Login
Hasło
 

Zapomniałem hasła

Czym jest tropokolagen

Tropkolagen to nanocząsteczka, podstawowa jednostka strukturalna kolagenu. W organizmie człowieka tropokolagen powstaje w fibroblastach i po ich opuszczeniu w przestrzeni skóry właściwej łączy się z innymi cząsteczkami tropokolagenu, formując sieci włókien kolagenowych.

Istnieją dowody, że to właśnie struktura tropokolagenu jest odpowiedzialna za tak dużą elastyczność i odporność włókien kolagenowych na rozciąganie.

Tropokolagen powstaje w procesie syntezy aminokwasów, które tworzą  lewoskrętne łańcuchy, zwane łańcuchami alfa. Trzy takie łańcuchy splatają się w prawoskrętny, potrójny heliks. Powstająca w ten sposób cząsteczka o długości 280nm i szerokości 1,5nm to tropokolagen. To właśnie ona jest aktywnym biologicznie białkiem, które odbudowuje nasz organizm od wewnątrz. 

W przeciwieństwie do włókien kolagenowych tak małe rozmiary cząsteczki tropokolagenu pozwalają na swobodne jego wnikanie do skóry właściwej.

Nanocząsteczki tropokolagenu poprzez pory skórne przedostają się do skóry właściwej i tam tworzą siatkę kolagenową, która stanowi rusztowanie dla odnowy komórkowej. Niedobór tropokolagenu prowadzi do obniżenia wytrzymałości, sprężystości, elastyczności i wytrzymałości skóry, w efekcie czego traci ona swoje naturalne właściwości. 

Preparaty, które w swoim składzie zawierają kolagen w innej postaci niż nanocząsteczka tropokolagenu zawierają jedynie aminokwasy,które budują kolagen ale nie mogą tak efektywnie działać, jak w pełni aktywne białko.

 

  wstecz

 
 

© 2017 KOLAGEN NTC
Projekt i realizacja KAMPEKI