Marka kosmetyków na sprzedaż - sprzedamy@kolagen-ntc.pl
Logowanie do serwisu

Zarejestruj się

Dla posiadających konto:
- darmowa wysyłka,
- dostęp do historii zakupów,
- bieżący podgląd statusu zamówień

ZAREJESTRUJ SIĘ  

Login
Hasło
 

Zapomniałem hasła

Sposób działania

NTC zawiera w swoim składzie kolagen w postaci uwodnionych nanocząstek tropokolagenu, który wykazuje właściwość odbudowy skóry. Aby to jednak nastąpiło, cząsteczki te muszą zostać włączone w naturalny obrót kolagenu odbywający się w organizmie, czyli muszą trafić do skóry właściwej.

 

Rola skóry

Skóra człowieka posiada zdolność selektywnego przepuszczania substancji i dzięki temu najczęściej spełnia ochronną rolę, ponieważ broni nasz organizm przed wnikaniem szkodliwych i trujących substancji, umożliwiając ich wydalanie wraz z potem. Mimo to jednak czasami nie radzi sobie ze wszystkimi zagrożeniami, szczególnie jeśli jest narażona na dany czynnik ciągle, jak w przypadku długotrwałego stosowania kosmetyków, zawierających szkodliwe barwniki, konserwanty czy parabeny, które mogą przenikać przez skórę, powodując niekorzystne działanie tylko w obrębie skóry albo i na cały organizm człowieka. Dlatego bardzo ważne jest to, aby świadomie nakładać sprawdzone kosmetyki na naszą skórę.

 

Przenikanie NTC

Preparat NTC pozbawiony substancji dodatkowych cechuje się bardzo dobrą przenikalnością przez warstwy naskórka. Badania potwierdziły jego zdolność przenikania poprzez pory do skóry właściwej, gdzie może wiązać się z elementami jej struktury. Aby to nastąpiło, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry.

 

Nasz naskórek pokryty jest ochronną warstwą filmu hydrolipidowego, który chroni skórę przed wnikaniem zewnętrznych substancji. Aby nanocząsteczki tropokolagenu mogły przeniknąć do skóry właściwej, należy usunąć tę warstwę poprzez zastosowanie delikatnego płynu do oczyszczania skóry. Następnie, gdy skóra jest oczyszczona, pory są rozszerzone, preparat NTC zostaje wchłonięty do skóry właściwej poprzez podstawowe drogi przenikania, czyli przede wszystkim przez pory skórne:

Wchłanianie kolagenu NTC

 

Gdy nanocząsteczki tropokolagenu trafią do skóry właściwej dzięki swej biozgodności, uzupełniając ubytki naszego biologicznego kolagenu – odbudowują one naturalną matrycę kolagenową, która stanowi rusztowanie dla naszej skóry.

 

Działanie w skórze

Zawartość kwasu mlekowego w preparacie, oprócz tego, że przywraca odpowiednie pH skóry, dodatkowo ma działanie złuszczające i rozszerza pory skórne, ułatwiając przenikanie cząstek tropokolagenu. Dlatego też preparat NTC w warstwie naskórkowej działa liftingująco poprzez usuwanie zrogowaciałych komórek powierzchniowych, a dodatkowa zawartość kwasu hialuronowego powoduje natychmiastowy efekt nawilżenia i świeżości skóry. Przenikając głębiej, do dalszych warstw naskórka i skóry właściwej, tworzy lub uzupełnia siatkę kolagenową, która odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry, pobudza odnowę komórkową, która przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia, a także pobudzając proces tworzenia naszego kolagenu w skórze prowadzi do odbudowy skóry i przywrócenia jej naturalnego wyglądu.

 

  wstecz

 
 

© 2017 KOLAGEN NTC
Projekt i realizacja KAMPEKI