Marka kosmetyków na sprzedaż - sprzedamy@kolagen-ntc.pl
Logowanie do serwisu

Zarejestruj się

Dla posiadających konto:
- darmowa wysyłka,
- dostęp do historii zakupów,
- bieżący podgląd statusu zamówień

ZAREJESTRUJ SIĘ  

Login
Hasło
 

Zapomniałem hasła

Składniki NTC

Tropokolagen

Tropokolagen to aktywna biologicznie forma kolagenu występująca w skórze. Powstaje w  fibroblastach i po ich opuszczeniu w przestrzeni skóry właściwej łączy się z innymi cząsteczkami tropokolagenu, tworząc włókna kolagenowe, które z kolei łączą się ze sobą i budują pełną sieć kolagenową, odpowiedzialną za strukturę i kondycję naszej skóry.

 

Tropokolagen budują aminokwasy, które tworzą  lewoskrętne łańcuchy, zwane łańcuchami alfa. Trzy takie łańcuchy splatają się w prawoskrętny, potrójny heliks. Powstająca w ten sposób cząsteczka charakteryzuje się długością 280 nm i szerokością 1,5 nm. Wielkość ta ma ogromne znaczenie, ponieważ w przeciwieństwie do włókien kolagenowych tak małe rozmiary cząsteczki tropokolagenu pozwalają na swobodne jego wnikanie do skóry właściwej.

 

Tropokolagen to jedyna aktywna biologicznie forma kolagenu, która może być przyswajalna przez nasz organizm.

 

Nanocząsteczki tropokolagenu poprzez pory skórne mają możliwość przenikania do skóry właściwej i tam uzupełniając niedobory kolagenu, a także pobudzając fibroblasty do naturalnej produkcji kolagenu, przyczyniają się do poprawy kondycji i zdrowia skóry.

 

Tropokolagen odgrywa ogromną rolę w skórze. Odpowiada za utrzymanie jej prawidłowej struktury, ciągłą odnowę jej komórek, zapobieganie jej odwadnianiu, minimalizację powstawania zmarszczek oraz utrzymywanie elastyczności skóry. Odpowiednia ilość tropokolagenu w skórze powoduje, że staje się ona sprężysta, gładka i pozbawiona niedoskonałości takich jak trądzik czy przebarwienia.

 

Melanina

Melanina jest naturalnym pigmentem obecnym przede wszystkim w skórze i we włosach. Naturalnie powstaje w organizmie w procesie melanogenezy, produkowana przez komórki – melanocyty, które występują w naskórku.

Oprócz tego, że odpowiada za naturalny kolor skóry i włosów, jej specyficzna budowa chemiczna pozwala absorbować aż 99,9% UV, co sprawia, że stanowi ona idealną ochronę przed tym szkodliwym promieniowaniem, które wskazuje się jako jedną z głównych przyczyn nowotworów, szczególnie skóry.

 

Pojawiające się wraz z wiekiem zmiany pigmentacyjne na skórze są efektem zwiększenia ilości i zmiany rozmieszczenia melaniny w skórze. Wzrost nagromadzenia melaniny oraz punktowe i miejscowe plamy pigmentacyjne pojawiają się przede wszystkim jako efekt fotostarzenia. Nierównomierny rozkład melaniny w skórze powoduje także pojawianie się  tzw. plam starczych. Plamy takie rozwijają się w tych fragmentach skóry, które są bardziej narażone na działanie słońca. Są to przede wszystkim twarz, dekolt, ramiona i dłonie.

 

Melanina odpowiada za równomierny koloryt skóry, a także pełni funkcję ochronną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

 

Stosowanie NTC, w którym melanina występuje naturalnie z tropokolagenem, umożliwia wyrównanie kolorytu skóry i zmniejszenie się plam starczych poprzez reorganizację cząstek naturalnej melaniny w skórze.

 

Melanina nie występuje w składzie NTC, ponieważ nie jest dodawana do preparatu, tylko jest naturalnie związana z tropokolagenem, który spełnia rolę jej aktywnego nośnika. 

 

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy  to podstawowy składnik naszej skóry. Pod względem budowy jest glikozoamioglikanem (GAG), należącym do rodzaju polisacharydów. Występuje we wszystkich organizmach żywych i ma taką sama budowę chemiczną zarówno u bakterii, jak i u człowieka.

 

Jest to związek, który wiąże wodę w skórze, przez co wpływa na prawidłowe uwodnienie substancji międzykomórkowej, a także pozwala utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia. Wypełniając przestrzenie siatki kolagenowej, nadaje skórze elastyczność i jędrność, co prowadzi do redukcji zmarszczek.

 

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie ludzkim, a więc jest substancją biozgodną. Podobnie jak w przypadku tropokolagenu, wraz z wiekiem synteza kwasu hialuronowego w organizmie zwalnia, a jego ilość ulega zmniejszeniu, powodując zwiotczenie skóry i pojawienie się zmarszczek.

 

Widoczne zmiany związane są z bardzo istotną cechą tego polisacharydu, jaką jest umiejętność wiązania dużej ilości wody ze środowiska zewnętrznego (1 cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże ok. 250 cząsteczek wody; 1 gram kwasu hialuronowego może związać 1 litr wody). Cechą charakterystyczną kwasu hialuronowego jest fakt, że jego stężenie zmienia się sezonowo. Najczęściej ulega fotodegradacji w lecie, co prowadzi do fotostarzenia skóry.

 

Kwas hialuronowy odpowiada przede wszystkim za odpowiedni stopień nawilżenia skóry.

 

Kwas hialuronowy jest substancją nietoksyczną i niedrażniącą. Już przy stężeniach 0,5% tworzy na skórze przylegającą barierę hydrofobową, która ogranicza parowanie wody oraz chroni przed wpływem szkodliwym działaniem substancji chemicznych i drobnoustrojami.

 

  wstecz

 
 

© 2017 KOLAGEN NTC
Projekt i realizacja KAMPEKI