Marka kosmetyków na sprzedaż - sprzedamy@kolagen-ntc.pl
Logowanie do serwisu

Zarejestruj się

Dla posiadających konto:
- darmowa wysyłka,
- dostęp do historii zakupów,
- bieżący podgląd statusu zamówień

ZAREJESTRUJ SIĘ  

Login
Hasło
 

Zapomniałem hasła

Z czego produkowany jest NTC

Metoda otrzymywania

Na rodzaj i aktywność kolagenu obecnego w preparatach kosmetycznych ogromny wpływ ma metoda jego otrzymywania i rodzaj surowca, z którego jest produkowany. Preparat NTC powstaje w wyniku metody hydratacji, która umożliwia powstawanie nanocząsteczek tropokolagenu. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim jednak surowiec, który został w niej użyty, czyli skóry rybie.

 

Z czego produkowany jest kolagen NTC

 

Tkanki ssaków - dlaczego taki kolagen nie jest efektywny

Kolagen próbowano otrzymywać od kilkudziesięciu lat z przeróżnych surowców. Najczęściej wykorzystywanym były tkanki ssaków. W związku z tym pojawiały się problemy z przenikaniem kolagenu do skóry właściwej i efektywnością stosowanych preparatów. Okazało się w badaniach, że ssaki posiadają białko kolagenowe o bardzo wysokiej organizacji przestrzennej, spowodowanej pojawiającymi się wiązaniami sieciującymi. Oprócz tego obrót kolagenowy u tych zwierząt jest bardzo wolny, dlatego produkowany kolagen charakteryzował się obniżoną funkcjonalnością.

 

Poza obniżoną aktywnością biologiczną tego kolagenu, kolejne przypadki zarażenia BSE (gąbczasta encefalopatia bydła), powodującego u ludzi chorobę Choroba Creutzfeldta-Jakoba, albo FMD (pryszczyca) czy nawet przypadki ptasiej grypy eliminują rolę bydła, drobiu czy koniny jako dobrego źródła kolagenu. Poza tym w przypadku wykorzystania kolagenu bydlęcego wykazano u ludzi częste występowanie uczuleń, zaś kolagen świński – choć bardzo tani, charakteryzuje się dużym zanieczyszczeniem.

 

Tkanki rybie - najlepsze źródło tropokolagenu

Podczas kolejnych badań okazało się, że są tanim, łatwo dostępnym, mało alergennym źródłem kolagenu są tkanki rybie. W przeciwieństwie do kolagenu zwierząt lądowych, kolagen rybi charakteryzuje się mniejszym upakowaniem struktury (mniejszą ilością wiązań sieciujących). Umożliwia to uzyskiwanie tropokolagenu delikatną metodą hydratacji bez konieczności wykorzystywania w tym procesie silnych kwasów. Jest to związane również z faktem, iż u ryb występuje szybszy obrót kolagenowy, który jest związany z tym, że kolagen nie degraduje się tak szybko, a także nie starzeje się – nie sieciuje się tak szybko.

 

Dlatego wykorzystując metodę hydratacji, można z większą łatwością wytworzyć pełne cząstki tropokolagenu, a nie pojedyncze aminokwasy (które działają ograniczone działanie) czy pełne włókna kolagenowe (które nie mają możliwości przenikania do skóry właściwej.

 

Wykorzystując skóry rybie, można w łatwy i delikatny sposób otrzymać aktywny biologicznie kolagen w postaci nanocząsteczek tropokolagenu, tożsamych z tymi, które występują w naszym organizmie, i mających możliwość pełnej odbudowy skóry.

 

  wstecz

 
 

© 2017 KOLAGEN NTC
Projekt i realizacja KAMPEKI