Marka kosmetyków na sprzedaż - sprzedamy@kolagen-ntc.pl
Logowanie do serwisu

Zarejestruj się

Dla posiadających konto:
- darmowa wysyłka,
- dostęp do historii zakupów,
- bieżący podgląd statusu zamówień

ZAREJESTRUJ SIĘ  

Login
Hasło
 

Zapomniałem hasła

Co odróżnia NTC od innych kosmetyków

NTC nie jest typowym kosmetykiem, który możemy znaleźć w drogerii czy aptece. Nie jest to zwyczajny krem, balsam czy serum. Jego innowacyjna formuła – skoncentrowany żel zawierający aktywną biologicznie substancję, zmienia zupełnie podejście do pielęgnacji  skóry.  NTC zawiera podstawowy składnik – naturalny biologicznie kolagen w postaci nanocząstek tropokolagenu, który jest przebadany dermatologicznie, ma udowodnione pozytywne działanie, a co najważniejsze przenika do skóry właściwej, nie tracąc swoich właściwości.

 

Preparaty kosmetyczne - działanie na powierzchni skóry

Większość kremów, masek, serum czy innych preparatów kosmetycznych  do pielęgnacji skóry działa jedynie na powierzchni naskórka. Podstawowe kremy kosmetyczne najczęściej posiadają formę emulsji wodnotłuszczowej, złożonej z tzw. składników bazowych, składników pomocniczych oraz składników aktywnych. Do składników bazowych należą woda, alkohol, substancje tłuszczowe, natomiast składnikami pomocniczymi są emulgatory, składniki stabilizujące, wspomagające formę fizykochemiczną kremu, konserwanty, parabeny, barwniki i substancje zapachowe. Dopiero na samym końcu znajdziemy składniki aktywne, dodawane zazwyczaj w małych stężeniach, które warunkują działanie i efekty kosmetyczne kremu.

 

Co ważne, takie produkty przyciągają konsumenta, ponieważ zawierają dużą ilość składników aktywnych (choć w ilościach śladowych), ale rzadko kiedy mają one udowodnione działanie. Warto zaznaczyć, że przy większej liczbie składników istnieje ryzyko, że te mogą się nawzajem dezaktywować, a przez to też tracić swoje właściwości.

 

Oprócz tego kremy do pielęgnacji kosmetycznej charakteryzują się niższą czystością produktu, co zwiększa ryzyko uczuleń czy podrażnień skóry.  Podstawową funkcją kremów jest zewnętrzne nawilżanie skóry poprzez hamowanie utraty wody (ok. 80% efektu działania), ochrona przed promieniowaniem UV, wolnymi rodnikami i innymi czynnikami środowiskowymi (wiatrem, mrozem, suchym powietrzem) oraz zanieczyszczeniami.

 

Serum kosmetyczne - większa zawartość składników aktywnych

W ostatnim czasie większym zainteresowaniem na rynku cieszy się serum kosmetyczne. Produkt ten różni się od kremu przede wszystkim zawartością składników aktywnych w dużo większych stężaniach. Serum charakteryzuje się szybkim, wyspecjalizowanym działaniem, ale jak dowiodły naukowe badania w Belgii, produkty tego typu mogą być jedynie uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Nie można ich stosować zbyt długo, a także na bardzo zniszczoną skórę, a ponadto należy uważać, czy zawarte w nich składniki w tak skoncentrowanym stężeniu nie podrażnią naszej skóry. Oprócz tego ich działanie jest krótkotrwałe i po pewnym czasie efekty stosowania serum zanikają, a kurację trzeba na nowo powtórzyć.

 

Kolagen NTC - aktywne biologicznie cząstki przenikające do skóry właściwej

NTC powstaje w wyniku innowacyjnej metody, która pozwala uzyskać kolagen w postaci pojedynczej nanocząstki – czyli tropokolagenu. Jest to taka forma, którą organizm człowieka potrafi najlepiej wykorzystać, bo właśnie w tej formie występuje także w naszym ciele. Jest to cząstka aktywna biologicznie, zdolna przenikać przez pory skórne, uzupełniając braki kolagenu w skórze.

 

Dlatego też preparat NTC występuje w postaci żelowej – czyli nanocząstek tropokolagenu związanego naturalnie z wodą i jest to najlepsza forma stosowania kolagenu – najbardziej zbliżona do jego biofizycznych właściwości (w przeciwieństwie do kremów). NTC dzięki swojej naturalnej formule umożliwia nam uzupełnienie ubytków kolagenu w skórze, dzięki czemu wspomaga odbudowę skóry, efektywnie spowalnia procesy starzenia, umożliwia głębokie nawilżenie i przywraca skórze zdrowie.

 

Warto pamiętać, że podstawowe produkty kosmetyczne do pielęgnacji skóry, choć posiadają pozytywne działanie, to mimo wszystko, jest ono albo powierzchowne, albo krótkotrwałe i co najważniejsze – nigdy w swoim składzie nie zawierają aktywnego kolagenu, a jedynie jego hydrolizat w postaci peptydów lub aminokwasów. Te okrojone cząstki degradacji kolagenu nie mają funkcji uzupełniania kolagenu w skórze właściwej, a jedynie pozwalają wytworzyć na skórze hydrofilowy film, który zapobiega utracie wody.  W związku z tym stosowanie kremów z kolagenem nie ma większego sensu, jeśli zależy nam na głębokiej odnowie naszej skóry

 

  wstecz

 
 

© 2017 KOLAGEN NTC
Projekt i realizacja KAMPEKI