Marka kosmetyków na sprzedaż - sprzedamy@kolagen-ntc.pl
Logowanie do serwisu

Zarejestruj się

Dla posiadających konto:
- darmowa wysyłka,
- dostęp do historii zakupów,
- bieżący podgląd statusu zamówień

ZAREJESTRUJ SIĘ  

Login
Hasło
 

Zapomniałem hasła

Skąd tak szerokie spektrum zastosowań

Kolagen jest najważniejszym białkiem strukturalnym w organizmie człowieka. Jego ogromna rola jest związana z tym, że występuje praktycznie wszędzie – w naszej skórze, tkankach, narządach, a przede wszystkim stanowi budulec tkanki łącznej, która spaja nasze ciało. Oprócz tego kolagen tworzy całą ogromną rodzinę różnego rodzaju białek. Obecnie znamy 29 rodzajów kolagenu, a  większość z nich należy do grupy białek włóknistych, co oznacza, że tworzą one siatki kolagenowe odpowiedzialne za stabilność naszego ciała.  W sumie kolagen stanowi  aż 30%  wszystkich białek w naszym organizmie. 

Największe ilości kolagenu w ciele człowieka występują jednak w skórze, w której stanowi ok. 70% wszystkich białek, w konsekwencji czego właśnie on odpowiedzialny jest za wygląd i zdrowie  naszej skóry.

Kolagen tworzy matrycę, na której opiera się nasza skóra. To właśnie jego brak jest przyczyną starzenia się skóry. Efektami niedoboru kolagenu są zmarszczki, problemy z cerą, trądzik, szorstkość skóry, brak jędrności, cellulit czy rozstępy. Kolagen to podstawa, na której opierają się inne składniki aktywne – takie jak choćby melanina czy kwas hialuronowy.

 

Włókna kolagenowe w skórze podlegają ciągłym zmianom w naszym organizmie. Wraz z wiekiem stają się słabsze oraz bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, a także przemiany chemiczne, co prowadzi do osłabienia naszej skóry. Oprócz tego następujące procesy fizjologiczne takie jak dojrzewanie czy przemiany hormonalne, a także procesy zewnętrzne jak np. szkodliwe promieniowanie słoneczne, klimat czy odżywianie prowadzą do zmian objętości oraz struktury skóry. Dlatego w walce z problemami skórnymi należy zadbać przede wszystkim o odpowiednią ilość kolagenu w skórze.

 

Procesy degradacji i ubytki kolagenu ujawniają się przede wszystkim w sposób widoczny w postaci zmarszczek i bruzd, ponieważ  włókna kolagenowe odpowiadają za stopień napięcia skóry. Im mniej kolagenu, tym skóra jest mniej elastyczna, jędrna i nawilżona, co przyczynia się także do problemów z suchością skóry. Kolagen, tworząc rusztowanie dla kwasu hialuronowego, odgrywa rolę strażnika odpowiedniego stopnia nawilżenia skóry. Poza tym komórki tłuszczowe, których nadmiar powoduje cellulit występują pomiędzy kolagenem i to właśnie nieprawidłowe ich rozmieszczenie jest odpowiedzialne za cellulit. Kolagen ma możliwość utrzymywania komórek tłuszczowych, które nie mając możliwości kumulowania się, są równomiernie rozproszone, efektem czego skóra jest pozbawiona pomarańczowej skórki.

 

Także rozstępy – czyli blizny spowodowane zbyt szybkimi zmianami objętościowymi skóry (jakie mają miejsce w przypadku ciąży czy po zbyt szybkim odchudzaniu) są uwarunkowane nie tylko genetycznie, ale także obniżoną zawartością kolagenu w skórze. To właśnie kolagen, posiadając właściwości sprężyste, odpowiada za odpowiednie rozciąganie skóry bez powstawania rozstępów. Poza tym kolagen stanowi podstawę dla melaniny – najważniejszego pigmentu naszej skóry, którego zbyt duże ilości w jednym miejscu powodują przebarwienia.

 

Podsumowując, większość współczesnych problemów skórnych ma jedno podstawowe źródło, którym są ubytki kolagenu. Stosując NTC, który w swoim składzie zawiera aktywny biologicznie kolagen, w postaci nanocząsteczek tropokolagenu, tożsamego z tym występującym w naszym organizmie, a także naturalną melaninę i kwas hialuronowy, możemy przeciwdziałać całemu spektrum problemów i schorzeń skórnych.

 

NTC nie poprawia jedynie elastyczności i jędrności naskórka, ale trafia w źródło problemów skórnych, a jego regularna aplikacja przyczynia się do aktywnej odbudowy skóry.

 

  wstecz

 
 

© 2017 KOLAGEN NTC
Projekt i realizacja KAMPEKI