Marka kosmetyków na sprzedaż - sprzedamy@kolagen-ntc.pl
Logowanie do serwisu

Zarejestruj się

Dla posiadających konto:
- darmowa wysyłka,
- dostęp do historii zakupów,
- bieżący podgląd statusu zamówień

ZAREJESTRUJ SIĘ  

Login
Hasło
 

Zapomniałem hasła

Zwiększenie przepuszczalności

NTC zawiera w swoim składzie aktywny biologicznie kolagen – w postaci uwodnionych nanocząsteczek tropokolagenu, który jest identyczny z tym, który jest produkowany przez fibroblasty w naszym organizmie. Tropokolagen, aby spełnić swoją ważną rolę w pielęgnacji i regeneracji skóry, musi trafić do samej skóry właściwej.

 

Zbyt długie i dokładne analizowanie budowy kolagenu, a także budowy skóry nie ma tutaj większego znaczenia. Kluczowa dla nas jest wiedza, że dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów istnieje możliwość wprowadzenia kolagenu do skóry poprzez drogi przenikania, czyli:

  • kanał gruczołu potowego,
  • mieszek włosowy i gruczoł łojowy,
  • mieszek włosowy i cebulkę,
  • a także drogą międzykomórkową.

Jednak aby kolagen mógł wniknąć w naturalny obieg w organizmie, musimy pamiętać o odpowiednim oczyszczeniu i nawilżeniu skóry oraz właściwej aplikacji kolagenu.

 

Oczyszczanie

Naskórek, pełniąc rolę ochronną, posiada na swojej powierzchni hydrolipidowy film stanowiący naturalną barierę przed czynnikami zewnętrznymi. Tymczasowe usunięcie tej ważnej warstwy jest konieczne, aby poprawić możliwości wchłonięcia substancji aktywnych nakładanych na skórę. W tym celu należy oczyścić i odtłuścić naskórek, a także co jakiś czas przeprowadzić delikatny peeling.

 

Nawilżenie

Wykazano naukowo, że nawilżenie skóry przed aplikowaniem substancji aktywnych zwiększa jej przepuszczalność wielokrotnie, dlatego należy pamiętać, aby przed każdorazową aplikacją NTC nawilżyć skórę odpowiednią ilością wody. Dobrą praktyką jest stosowanie NTC bezpośrednio po ciepłej kąpieli kiedy skóra jest zwilżona, a pory skórne są otwarte. Należy pamiętać, aby podczas stosowania masażu i wklepywania, jeśli zabraknie poślizgu, dodatkowo nawilżyć skórę, by jeszcze bardziej zwiększyć efektywność przeprowadzanej aplikacji.

 

Metoda aplikacji              

Aby zwiększyć przepuszczalność substancji do skóry właściwej, oprócz zastosowania oczyszczenia i nawilżenia, trzeba przeprowadzić także masaż skóry i delikatne wklepywanie. Zabiegi te działają pobudzająco na skórę i aktywnie wspomagają wchłanianie substancji aktywnych, w tym kolagenu. Po nałożeniu NTC na wilgotną skórę należy delikatnie wmasowywać rozwodniony żel – uważając aby nie rozciągać przy tym skóry i wykonywać zawsze ruchy „ku górze”, działając odwrotnie do sił grawitacyjnych, które niekorzystnie osłabiają wygląd skóry – przyczyniając się zwłaszcza do powstania opadającego owalu twarzy. Stosowanie wklepywania jest metodą nieco mniej delikatną, jednak pozwala na wchłonięcie jak największej ilości żelu.

 

Oprócz tego warto zauważyć, że istnieje kilka sposobów na zwiększenie możliwości przenikania substancji aktywnych. Salony kosmetyczne, a coraz częściej także same klientki dysponują sprzętem i umiejętnościami pozwalającymi jeszcze skuteczniej wprowadzić kolagen do skóry. Następuje to przede wszystkim za pomocą fizycznych metod wspomagających przenikanie substancji aktywnych przez naskórek, wśród których można wymienić:

  • technikę mikroigłową,
  • elektroporację,
  • jonoforezę,
  • sonoforezę.

 

Technika mikroigłowa

Ogólna nazwa zabiegów profesjonalnych, polegających na dostarczaniu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry właściwej.  Do udrożnienia naskórka wykorzystuje się mikroigły albo przyrządy kosmetyczne wykonujące w skórze nakłucia o głębokości rzędu 0,2 mm. Badania wykazały, że zastosowanie tej techniki skutecznie zwiększa możliwość przenikania kolagenu, a efekty stosowania pojawiają się dużo szybciej, praktycznie od razu. Niemniej jednak należy zauważyć, że technika ta wiąże się często z podrażnieniem skóry i dużym bólem. 

 

Elektroporacja

Polega na zastosowaniu działania pola elektrycznego prądu wysokiej częstotliwości w celu przerywania zwartej struktury zrębu międzykomórkowego. Metoda ta jest stosowana do czasowego „dziurawienia” błon komórkowych poprzez wytworzenie w nich kanałów w układach fosfolipidowych, co skutecznie zwiększa możliwości przepuszczania wprowadzanych preparatów kosmetycznych.

 

Jonoforeza

Zabieg polegający na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych, który wykorzystuje zasadę odpychania się ładunków jednoimiennych. Stosuje się w niej prąd stały o bardzo niskim napięciu i natężeniu. Substancje mogą przechodzić przez skórę podczas jonoforezy dzięki elektroosmozie. Przemieszczanie się substancji przez odpychanie generuje osmotyczny gradient, który ściąga przez skórę wodę, przenosząc również nienaładowane rozpuszczalne substancje, w tym kolagen.

 

Sonoforeza

Metoda wykorzystująca ultradźwięki do wprowadzania substancji aktywnych. Ultradźwięki to okresowe drgania cząsteczek o częstotliwości niesłyszalnej dla człowieka. Powstają one w wyniku konwersji energii zmiennego pola elektrycznego na mechaniczną energię oscylacji, dzięki czemu wytworzona zostaje fala akustyczna. Ultradźwięki zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, usprawniają oddychanie tkankowe, pobudzają przemianę materii, powodują zmiany w strukturze błon komórkowych i protein. Badania wykazały, że stosowanie sonoforezy skutecznie zwiększa ilość kolagenu przenikającego do skóry właściwej, a efekty stosowania NTC były dużo bardziej spektakularne.

 

Wymienione powyżej metody efektywnie zwiększają przepuszczalność skóry, poprawiają jej wygląd i kondycję w krótszym czasie, wpływając na szybsze efekty stosowania NTC. Należy jednak pamiętać, że stosując bardziej zaawansowane techniki, zwiększa się ryzyko ich następstw. Należy te zabiegi przeprowadzać zawsze ostrożnie i zgodnie z zaleceniami.

 

  wstecz

 
 

© 2017 KOLAGEN NTC
Projekt i realizacja KAMPEKI